Newsletter jako narzędzie pozyskiwania klientów

Podczas pierwszego kontaktu firmy z potencjalnym klientem tylko niewielka ich część jest gotowa na natychmiastowy zakup produktów lub usług. Większość z nich jednak może potrzebować Twoich usług w ciągu najbliższych miesięcy lub lat. Aby upewnić się, że kiedy już będą gotowi na skorzystanie z Twojej oferty, potrzebna jest strategia utrzymywania kontaktu z takimi potencjalnymi klientami oraz rozwijania tego kontaktu. W tym celu warto wykorzystać newsletter.

Regularnie wysyłany newsletter może być bardzo wydajny gdyż przekazuje ważne informacje potencjalnym klientom. Ponadto buduje świadomość marki i komunikacje stając się ważnym kanałem marketingowym. Kiedy odbiorca newslettera będzie potrzebował usług, które również Ty oferujesz, będzie wiedział gdzie zapytać najpierw. Takie podejście staje się gwarantem sukcesu i generatorem zysku.

Najprostszą metodą budowania takiego newslettera jest umożliwienie rejestrowania się poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej lub w innych ważnych miejscach. Następnie należy – w ramach możliwości – wysyłać regularne newslettery. Słowo regularne jest tu niesłychanie ważne, gdyż tylko wysyłając wiadomość w jednakowych odstępach czasu przyzwyczajamy odbiorców do nas i ponadto pokazujemy im, że jesteśmy rzetelni i dostarczamy to co obiecaliśmy. Newsletter może być na przykład wysyłany co tydzień, dwa tygodnie lub co miesiąc. Zbyt często wysyłany newsletter to problem z doborem treści i sporo codziennej pracy. Zbyt rzadko wysyłany newsletter (na przykład kwartalny) może nie dać możliwości budowania relacji z odbiorcami, którzy mogą zapomnieć o nas.

W treści newslettera warto zamieszczać zajawki artykułów ze swojego bloga. Warto również zamieszczać informacje na temat zmieniającej się oferty oraz informacje z życia firmy. Ciekawą sekcją może się okazać “Czy wiesz, że…”. Pozwala to odbiorcom na poszerzenie wiedzy a jednocześnie plasuje Ciebie jako specjalistę i doradcę.

Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia – pomożemy Ci w stworzeniu i zarządzaniu takim newsletterem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Dane Kontaktowe

T. +48 22 389 69 69
K. +48 60 61 333 11
E: info@silvermail.pl